До чого потрібно готуватися новачку в боротьбі за тендер?

Участь в торгах – це те, з чим зштовхуються компанії різних масштабів. Це може бути велике державне підприємство, яке планує замовити партію меблів або електроніки. Також в ролі замовника може виступити невеличке підприємство, яке є представником середнього бізнесу і потребує виконання будівельних робіт.

Компанії, які вперше вирішили взяти участь в торгах і спробувати отримати свій перший тендер мають безліч питань. Першочергово їх цікавить те, з якими проблеми доведеться зіштовхнутися і до чого потрібно бути зарані готовим. 

Багато корисного по тендерам можна дізнатися на сайті ueex.com.ua. Інформація не є закритою і ознайомитись з нею можуть всі охочі.

Які сюрпризи може готувати перший тендер?

Реальна можливість уникнути частих проблем – це зарані з ними ознайомитися. Більше детально про це далі:

  • Дедлайн – будь-яка компанія, яка знаходиться в процесі пошуку виконавця виставляє певні часові обмеження. Стосуються вони не лише терміну виконання завдання, а й можливості оформити заявку і подати документи. Новачки часто не звертають на це особливої уваги, внаслідок чого не встигають підготувати документацію й отримають автоматичну дискваліфікацію.
  • Конкуренція – сучасні реалії передбачають велику кількість компаній, які будуть боротися, в бажанні отримати цей тендер собі. Часто, нові підприємці не беруть цей момент до уваги та просто очікують моменту, коли замовник вибере когось іншого. В таких ситуаціях потрібно аналізувати пропозиції прямих конкурентів і робити корективи, щоб привернути увагу організатора тендеру до своєї кандидатури.
  • Документи – збір документів є серйозною проблемою й для досвідчених підприємців, які знають всі тонкощі цього процесу. У випадку з компаніями, які роблять це вперше, доводиться витратити в декілька разів більше часу, щоб зрозуміти вимоги замовника по паперах й підготувати їх в правильному порядку.
  • Корупційні тендери – одне з найбільших розчарувань, коли підприємець знаходить ідеальне замовлення, тратить купу часу на збір документів, оформлює заявку і надіється на те, що замовник вибере його. По факту ж організатор тендеру обирає іншого кандидата, без чіткої заявки та завищеним цінником. Недосвідчений підприємець може не зрозуміти причину такого рішення, часто вона дуже проста і полягає в домовленостях поміж двома сторонами.

В плані освоєння тендерів, бірж й інших важливих термінів корисно перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/. Актуально це у випадку з великими компаніями, на рахунку яких більше 20-ти виграних торгів.

Методи обходу проблем з першим тендером

  • Активність – по можливості потрібно максимально контактувати з замовником. Пропонуючи йому свої ідеї, говорячи про якість та переваги своєї кандидатури шанси на успіх значно зростають;
  • Не зациклюватися – бути завжди готовим до того, що організатор торгів вибере когось іншого. Не потрібно розчаровуватися, правильним кроком є підготовка заявки для наступного замовлення.
  • Аналізувати – якомога більше слідкувати за діями прямих конкурентів. Корегуючи свою пропозицію, роблячи корективи в залежності від інших учасників. Таким чином молодий підприємець навчається привертати до себе увагу замовника послуги.

Є ще сотні інших порад, які можуть бути ефективними в ситуаціях, коли участь в тендері приймається вперше. Головне в такій ситуації не поспішати і бути готовим до різних ситуацій. З часом участь в торгах стає звичайнісіньким рутинним процесом, який вже не є проблемою, а лише методом пошуку нового замовника з вигідними умовами.

До чого потрібно готуватися новачку в боротьбі за тендер?