Що треба знати про ринок деревини в Україні

З 2020 року ринок деревини в Україні став більш прозорим та відритим, а все завдяки новому проекту, ініційованому Міністерством енергетики України. З лютого минулого року вступила в дію Постанова №1178, відповідно до якої лісові господарства, що продають більш, ніж 25% своєї деревини, повинні збувати її шляхом електронних торгів на Прозорро.Продажі.

Завдяки змінам, що відбулися в українському законодавстві, вдалося ліквідувати велику кількість корупційних схем, що існували на цьому ринку тривалий час. Ознайомитися з тим, як саме продається деревина в Україні, можна на сайті https://sale.uub.com.ua/filter/wood.

Яка деревина продається на онлайн торгах

На відкритих торгах можна знайти деревину таких порід: дуб, бук, граб, вільха, сосна, ялина, береза та інших. Цей цінний український ресурс також поділений на класи, відповідно до якості. Є також дров’яна продукція та різноманітні відходи, які отримують в результаті розділення повалених дерев та сухостою. Придбати необроблену деревину будь-якого класу, дрова чи технічну деревину можна за допомогою електронних торгівельних майданчиків, яких на даний час існує понад 40.

Для чого була створена система Прозорро.Продажі

Ця система існує з 2016 року, але ринок деревини приєднався до неї лише в минулому році. За допомогою Прозорро.Продажі держава змогла налагодити контроль продажу майна комунальних та державних підприємств, а також сировини, прав на видобуток корисних копалин, майна банкрутів, тощо. В цій системі працює декілька десятків акредитованих торгівельних платформ, що реєструють користувачів та надають їм якісну правову підтримку.

Електронна система торгів дає можливість у будь-який час та з будь-якого місця заходити до особистого кабінету, щоб переглянути нові лоти та подати заявку на участь в торгах.

Не дивлячись на те, що новий проект працює не так довго, він вже встиг показати себе, як надійний та перевірений інструмент для боротьби з корупцією. Продаж державного майна, у тому числі і деревини, тепер є повністю прозорим та відкритим. Раніше на цьому ринку існувало багато тіньових схем, побудованих на хабарництві та змовах.

Як стати учасником торгів

Для участі в торгах кожен бажаючий повинен зареєструватися на обраній торгівельній платформі. Обрати такий майданчик дуже просто – необхідно лише звернути увагу на якість надання послуг та зручність користування сайтом. Дізнатися більше про це можна на сайті Української універсальної біржі sale.uub.com.ua.

На обраному майданчику потрібно створити особистий кабінет за допомогою простої та швидкої процедури реєстрації. Після цього з особистого кабінету можна буде подавати заявки на участь в аукціонах, робити ставки та перемагати. Переможець торгів отримає право на підписання електронного договору купівлі-продажу з продавцем. Якщо він не встигне це зробити в зазначений час, то право на придбання лоту перейде наступному учаснику, який запропонував другу за розміром ціну.

Що треба знати про ринок деревини в Україні