Торгівля майном банкрутів на торгових платформах

Впродовж довгого часу електроні системи по продажу майна банкрутів були незрозумілими, монополізованим, вони не мали гарантій на повернення коштів, мали схильність до махінацій і іноді проводились через обов’язкову присутність фізичних осіб.

Але завдяки Кодексу з процедур банкрутства, що був прийнятий у жовтні, були зроблені перші кроки для того, щоб змінити стару і ненадійну систему. У цьому документі прописуються підходи відносно банкрутів і продажу їх майна через електроні платформи. Кодекс був прийнятий 21 жовтня.
Завдяки цій новій електронній системі вилученні з продажу кошти дійшли до відмітки в декілька мільярдів і ця сума продовжує зростати кожного місяця.

Обрана платформа для продажу такого майна є система Прозорро.Продажі. Ця система об’єднує понад п’ятдесят різних торговельних майданчиків. Згідно Кодексу усі торговельні майданчики будуть діяти на основі дворівневої моделі електронних аукціонів. У цій системі Прозорро буде тримати базу даних, а торгові майданчики будуть надавати послуги клієнтам, бажаючим прийняти участь в аукціонах. 

Одним із таких торговельних майданчиків є Українська Універсальна Біржа www.uub.com.ua, яка забезпечую своїх клієнтів надійним сервісом, оповіщеннями на пошту про нові лоти та підтримкою менеджерів. Крім того для того щоб приймати участь в торгах необхідно зареєструватися на одному за таких майданчиків – це єдиний спосіб отримати доступ до торгів. 

Торги будуть проходити за двома схемами: 

  • Класична – ціни будуть йти на підвищення. Ця система основна і частіше всього буде використовуватися для земельних торгів.
  • Та голландська – в ній ціни автоматично знижуються. Ця система використовується у разі якщо класичні торги за якийсь лот не відбулись. В такому разі після отримання згоди кредитора можуть пройти торги на пониження.

Згідно Кодексу, майно може поступити на аукціон тільки після того, як буде отримана згода на продаж або визначення суду. Після цього встановлюються правила аукціону и протягом 20 днів оголошується о його проводжені.

Також, завдяки Кодексу вся процедура доволі прозора й максимально знижує вплив людського фактору. Це забезпечується тим, що замовник аукціону публікує всю необхідну інформацію щодо майна на продаж і можливість перевірити майно в залежності від його місцезнаходження. Крім цього обов’язкова публікація всіх етапів проведення аукціону. Після закінчення аукціону і виявлення переможця ці публікації дають змогу перевірити як все пройшло і наскільки все було згідно з законами.

Всі ці заходи надають максимальний контроль громадськості за процесом аукціону, що в свою чергу значно знижує корупційні ризики так маніпуляції зі сторони учасників.
Усе що треба від учасника це зареєструватись на одному з торгових майданчиків, сплатити необхідні для участі гарантійні та реєстраційні внески, та подати заяву на участь.

Торгові майданчики у цій системі виступають в якості ідентифікатора учасників, надсилають їм сповіщення, та надають необхідні посилання та дані для доступу. 

Гарним вибором для участі в аукціонах буде Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/majno-bankrutiv/. Це офіційний торговий майданчик і надійна система яка входить в Прозорро.Продажі і співпрацює з ними на протязі трьох років. Кваліфіковані спеціалісти завжди здатні надати консультацію та допомогу з будь-якого питання. В період роботи з Прозорро персонал сайту отримав значний досвід в аукціонах та торгах за майно банкрутів, та може пояснити усі тонкощі цього процесу.

Торгівля майном банкрутів на торгових платформах