В Україні почалися земельні аукціони

Зачекайте трохи, щоб відчути перші результати торгівлі землею в Україні. Але, як і раніше, громадяни України не вичерпали інтересу до запуску ринку землі. Кваліфіковані представники аграрного сектору також сперечаються про плюси та мінуси цього починання. Передмова липня 2021 року стала датою «розставлення всіх крапок над «і»», коли перші наділи будуть купувати окремі особи. Забезпечуючи справедливий ринок, уряд також прислухається до думок власників земель, саме вони представляють інтереси громадськості, бо є власником значної частини сільськогосподарських угідь України.

Тендер на землю – тонкощі процедури

Величезною причиною запуску ринку та проведення земельних аукціонів в Україні став необмежений продаж площ. Проявом догм демократичної держави є надання її громадянам права самостійно користуватися своїм майном без будь-яких рамок.

Відсутність рівних умов для всіх на українському ринку землі не є новиною для суспільства. Ті жителі сільської місцевості, за часів СРСР, працювали в колгоспах, є власниками земельних ділянок. У цьому відношенні сільські мешканці мають величезну перевагу над тими, хто живе в місті. Ті, хто живе в сільській місцевості, можуть очікувати перспектив від ведення особистого господарства або реєстрації своїх земельних ділянок в оренду, маючи при цьому великий капітал. Законодавчий акт № 552 передбачає реалізацію конституційних прав громадян та покращення роботи аграрного сектору.

У 2021 році з 1 липня незалежно від місця проживання фізичної особи, яка є громадянином України, вона має право отримати право власності на наділ загальною площею до 100 га. Придбання земельних ділянок здійснюватиметься у приватних осіб, продаж муніципальної землі та державного майна ще не обґрунтовано.

Купити земельні наділи ви можете в системі Прозорро.Продажі

Більш ймовірно, що торгівля земельними ділянками буде більш розповсюдженою, тому кожному, хто має намір стати учасником ринку, краще підготуватися заздалегідь. Для успішного продажу землі з фермерським та сільськогосподарським акцентом на аукціонах у системі Prozorro потрібно зареєструватися на веб-сайті Української універсальної біржі. Для отримання більше інформації https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

Що стосується продажу територій муніципалітету та державного майна в Україні, система організована вкрай неупереджено. Prozorro.Sale не вітає хабарництво та всілякі угоди. Своєю діяльністю приблизно через 5 років і в результаті сумлінних продажів він приніс до скарбниці України дохід у розмірі 37,7 млрд. грн. В результаті цього подальшим рішенням влади має стати впровадження співпраці з земельними аукціонами в Prozorro.

В Україні почалися земельні аукціони